دانش فنی گوگرد زدایی ۱۰ میلیون یورو هزینه اضافی را به جیب پترول بازگرداند

  • شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸
  • 2008
مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان(پترول) با اشاره به امضای تفاهم‌نامه طراحی،نصب و راه‌اندازی واحد بازیابی گوگرد پتروشیمی ایلام گفت:اجرای این پروژه موجب صرفه‌جویی ارزی ۱۰ میلیون یورویی می‌شود.
رسول اشرف زاده با اشاره به امضای تفاهم‌نامه طراحی، نصب و راه‌اندازی واحد بازیابی گوگرد پتروشیمی ایلام بر اساس دانش فنی ایرانی گفت: اجرای این پروژه موجب صرفه‌جویی ارزی ۱۰میلیون یورویی، استفاده از توان و دانش ایرانی و همچنین اشتغال‌زایی می‌شود.

بر اساس این تفاهم نامه، گوگردگرانول به ظرفیت ۸۸۱۵تن در سال بین شرکت پتروشیمی ایلام و شرکت نورهان صنایع بر اساس فرایندClaus و با بهره گیری از دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت در حضور جعفر توفیقی رییس پژوهشگاه صنعت نفت، حبیب الله بیطرف رییس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، رسول اشرف زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، وشاپور‌تقی پور مدیرعامل ایلام به امضا رسید.

در این مراسم مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با اشاره به انعقاد قرارداد گوگردزدایی در پتروشیمی ایلام گفت: صاحب این تکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت است و بعد از اجرای این پروژه با توجه به سیاست هلدینگ خلیج فارس مبنی بر استفاده حداکثری از دانش بومی و استفاده از لیسانس‌های ایرانی این تکنولوژی در سایر واحدها هم اجرا خواهد شد.

اشرف زاده تاکید کرد: اجرای این پروژه موجب صرفه‌جویی ارزی ۱۰میلیون یورویی، استفاده از توان و دانش ایرانی و همچنین اشتغال‌زایی می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام نیز در این مراسم، اجرای این پروژه را از منظر محیط‌زیستی مهم دانست و گفت: با اجرای این پروژه انتقال گازH2S با غلظت بالا که پیش از این قرار بود با لوله‌ای به طول ۱۴کیلومتر از مجتمع پتروشیمی ایلام به پالایشگاه منتقل شود که موجب آلودگی محیط زیستی و خطرات دیگری می‌شد از این چرخه حذف شده و کمک شایانی به حفظ محیط‌زیست منطقه خواهد کرد.

تقی‌پور خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه گازH2S به جامد تبدیل و به فروش می‌رسد و علاوه بر حذف عامل تهدیدکننده محیط زیست تبدیل به محصولی سودآور برای مجتمع می‌شود.