اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و شرکت های تابعه

  • سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
  • 2521
فعالیت های مربوط به طرح طبقه بندی مشاغل از تیرماه سال جاری آغاز وبه زودی در پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و شرکت های تابعه اجرا خواهد شد.

بهروز توکلی مدیر منابع انسانی شرکت سرمایه گذاری ایرانیان با اعلام این مطلب افزود : طبقه بندی مشاغل باعث حاکم شدن نظم و انضباط در پرداخت ها خواهد شد.توکلی با بیان اینکه از اجرای طبقه بندی مشاغل استقبال می کنیم گفت: مراحل مطالعات و بررسی های کارشناسی اتمام و بزودی در سطح شرکت اجرایی خواهد شد.

وی با اجرایی شدن این طرح از اسفندماه امسال در شرکت گفت : تنظیم مشاغل در گروه‌های مختلف بر مبنای تشابه وظایف و مسئولیت‌ها است به نحوی که اولا وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های هر شغل مشخص و دوما شرایط احراز هر شغل نیزتعیین و حقوق و مزایای قابل پرداخت به هر گروه شغلی نیز بر مبنای این دو محاسبه خواهد شد.

وی در مورد شرکت های تابعه گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان تصریح کرد : همزمان با اجرایی شدن طرح در این شرکت ( پترول ) شرکت های زیر مجموعه و همچنین شرکت های پیمانکاری حقیقی یا حقوقی مربوطه با هر تعداد پرسنل و نوع فعالیت مشمول طرح و ملزم به اجرای آن می باشند .

توکلی افزود : بزرگترین مزیت طرح طبقه بندی مشاغل این است که فرد بعد از گذراندن دوران کاری و افزایش سوابق و یا تحصیل در رشته های مرتبط و اخذ  مدرک تحصیلی بالاتر و یا تجربه  مفید و مورد رضایت کارفرما می تواند ارتقاء شغلی یافته و در گروه بالاتر شغلی ارزیابی شود . همچنین تمام کسانی که از نظر نوع وظایف و سطح مسئولیت ها شرایط مشابهی داشته باشند  در یک گروه قرار گرفته و به این ترتیب حقوق متناسبی دریافت خواهند کرد و در این خصوص تفاوتی در نوع قرار داد  دائمی ، موقت یا فصلی نخواهد بود.